Elektronik Kart Tamir Hizmeti

Bodrum Tek Servis hizmetleri arasında bulunan  endüstrinin her alanında kullanılan elektronik kartların bakım ve onarım faaliyetlerini, deneyimli teknik eleman kadrosu ile en gelişmiş bilgisayar destekli arıza bulma cihazlarının bulunduğu bir teknik serviste gerçekleştirir. Antistatik ortamlı teknik servisinde tek ve çok katmanlı elektronik kartlara enerji verilmeden yüksek teknolojiye sahip test ve ölçü sistemleri ile bilgisayar destekli donanımlar kullanılarak SMD, DIP, BGA soket yapısına sahip her türlü elektronik komponent arızası tespit edilmekte, profesyonel rework lehimleme istasyonları ile müdahale edilerek test işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Onarımı yapılan elektronik kart veya cihaz teknik servisimizde tam olarak çalışır duruma getirildikten sonra müşteriye teslim edilmektedir. Bodrum Tek Servis  olarak tamirini yaptığımız elektronik cihaz ve makina kartlarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ariston  & Hotpoint gibi markaların Yazılımlı Kartları

Isı pompası inverter klima kartları

Led ve Lsd Tv  T-Con ,power board ,mainboard kartları

Server anakartları

Güvenlik kamerası kayıt ünitesi kartları

Yat ve teknelerde kullanılan elektronik devre kartları

  • Tamir için atölyemize gelen elektronik kartın öncelikle giriş kaydı yapılır.

  • Varsa müşteri şikayeti dinlenir ve teknik ekibimiz tarafından ilk önce görsel muaneyesi yapılarak, nakil esnasında oluşmuş olabilecek fiziki hasarların tespiti yapılır.

  • Elektronik kart üzerindeki malzemeler besleme ve fonksiyonel bölümler olmak üzere iki ayrı başlık altında incelemeye alınır.

  • Kart üzerinde elektriksel testlerin yapılması için ölçüm cihazlarıyla bazı ana kompanenetlerin testi gerçekleşir.

  • Tespiti yapılan elektronik kartın, malzeme arızaları lokalize edilir ve teknik ekibimiz tarafından geliştirilmiş arıza analizörleri ile arızalı malzemeler değiştirilir.

  • Bu süreç içerisinde gerekirse, devre muhakeyese cihazları ile elektronik kartın bozuk ve sağlam karşılaştırma yöntemine başvurulur.

  • Kartın özelliklerine göre yapması gereken fonksiyonları yapıp yapmadığını kontrol etmek üzere kart test aşamasına alınır.

  • Bu işlemler esnasında tüm kartlar özel temizleyici kimyasal maddeler tarafından, temizlenir ve test aşamasından geçen kart, onarım işlemleri bittikten sonra, özel korucuyucu spreyler tarafından korunmaya alınarak, son kez kartın cinsine göre gerekli elektriksel testler yapılır ve bu testlerin sonucunda kart müşteriye sevk edilemeye hazır hale getirilir.

+905523215657

©2002 by bodrumtekservis. Bir aracılık hizmetidir. Ayrıntılar için Lütfen Tıklayınız

  • Facebook
  • Instagram