Ara
  • Emeklimiralay

Elektronik Kart Tamiri Nedir ?

Teknolojinin günlük hayatımızdaki her yere, her alana girmesiyle beraber, elde edilen birçok kolaylık bizlerin işine yaramış oldu. Teknoloji son yüzyılda, geçmiş binlerce yıllık gelişimi arkasında bırakarak oldukça önemli gelişmelere imza attı.

Teknoloji, 1848 sanayi devrimiyle beraber ulusal çapta ilerledi ve sürekli gelişmeye devam etti. Geçmişte bu kadar ilerleyeceği bilinemeyen teknolojik aletler, artık günlük hayatımızda vazgeçemeyeceğimiz cihazlara dönüştüler.

Teknolojinin ilk üreticilerinden olan kişiler bile bu gelişmeyi tahmin edemedi. Örnek vermek gerekirse ilk bilgisayar üreticisi olan IBM 'nin başkanı Thomas J. Watson bilgisayarlar hakkında 1943'de şu sözleri söylemişti;

"Açıkçası bilgisayar denen makineye, Dünya'da en fazla 5 adet ihtiyaç olacağını düşünüyorum."

Düşünün. İlk bilgisayar üreten şirketsiniz ve geleceğe bakış açınız bu denli kısıtlı ve gelişime kapalı. Sizlerle bilgisayarlar ile ilgili bir bilgiyi daha paylaşalım;

2013 yılında ünlü bilgisayar üreticisi Lenovo, saniyede 5 bilgisayar satma başarısıyla, 2013'ün en fazla bilgisayar satan üretici olmuştur.

Teknolojinin gelişimi, o zamanın üreticileri tarafından bile fark edilememişti. Ancak günümüzde teknoloji her saniye gelişmekte ve teknolojide her an yeni bir şeylerin çıkması mümkündür.

eknolojik cihazlar, özünde elektronik aletlerdir. Elektronik bilimi gelişmeden teknoloji de gelişemezdi. O yüzdendir ki elektronik, teknolojinin üretimlerin yapılmasına vesile olmuştur.

Elinizde bulundurduğunuz hemen her türlü teknolojik cihazda elektronik kart sistemi bulunur. Görünmeyen tarafında elektronik sistemin bulunduğu cihazlar, elektronik kartlar olmadan çalışamaz hale gelmiştir.

📷

Elektronik Kart Nasıl Yapılır?

Elektronik kart , resmi adıyla "baskılı devre kartı"nın nasıl yapıldığını bu başlık altında inceleyeceğiz. Daha sonrasında elektronik kartın kullanım alanları ve diğer detaylarını da sizlerle paylaşacağız.

Elektronik kart yapımı, titizlik ve ciddi anlamda bilgi gerektiren bir iştir. Çünkü çalışmanız gereken alan küçük olduğu için, çok dikkatli işlemler ve lehimlemeler yapmalısınız. Eksik bıraktığınız ya da yanlış yaptığınız işlemler elektronik kartınızın çalışmamasına sebep olabilir.

İnternet üzerinden bu konu hakkında yapılmış videoları izleyebilirsiniz. Bu videolar size temel anlamda elektronik kart yapımında yardımcı olacaktır. Videolardaki aşamaları uyguladıktan sonra kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. İlerledikçe daha kapsamlı üretimler yapabilir, bunları çalıştıracak düzeye getirebilirsiniz.

Eğer bu konuda bilginiz yoksa ve bu kartın üretimini yapan yani, elektronik kart üretimi yapan firmaları bulmak istiyorsanız internet sizin en iyi yardımcınız olacaktır. İnternet üzerinde bulunan arama motorlarından elektronik kart üreticilerini bulabilir, ihtiyacınız olan elektronik kartı işin uzmanlarına yaptırabilirsiniz.

1 görüntüleme

+905523215657

©2002 by bodrumtekservis. Bir aracılık hizmetidir. Ayrıntılar için Lütfen Tıklayınız

  • Facebook
  • Instagram