Ara
  • Emeklimiralay

Cam Ocak nasıl temizlerim !

En son güncellendiği tarih: 2 Kas 2019

Modern mutfak temizliğinde en çok sorulan sorulardan biri de ankastre ocak ve cam ocak nasıl temizlenir sorusudur. Geleneksel temizleme yöntemleriyle kolayca çizilebilen bu ürünler mutfağa gömülü olduğu için çizik görünümünden kurtulmanız uzun süre boyunca mümkün olmayacaktır. Bu sebeple ankastre ocak temizliğini dikkatli ve özenli bir şekilde yapmak gerekir.Cam Ocaklar Nasıl Temizlenir?

Cam ocak temizliği malzemenin hassaslığından dolayı biraz daha dikkatli yapılmalıdır. Öncelikle ocağın kapalı olduğundan ve soğuduğundan emin olun. Cam ocağın yüzeyindeki döküntüleri bir bez yardımıyla çizmeden alın. Sonrasında şu yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz:

Eğer ocakta ağır lekeler yoksa sıcak suya bir miktar bulaşık deterjanı katın. Bu karışımla ocağın yüzeyini güzelce silin. Islak mikrofiber bir bezle ocak yüzeyini iyice duruladıktan sonra kuru bir bezle kurulayın.Ocağın yüzeyine bol miktarda karbonat serpin. Sıcak suyla ıslattığınız bir bezi veya havluyu ocağın üstüne kapatın. Yarım saat kadar bekledikten sonra bezi kaldırın ve kalan inatçı lekeleri karbonatla güzelce ovun. Sonrasında bulaşık deterjanı kattığınız sıcak suyla ocağı silebilir ve temiz mikrofiber bir bezle durulayabilirsiniz.Ocağın yüzeyine inatçı lekeler üzerinde etkili bir sprey sıkın. Ürünün lekelere etki etmesi için bir süre bekledikten sonra camı çizmeyecek bir süngerle, dairesel hareketlerle ovun. Sonrasında temiz bir bezle cam ocağınızı durulayın ve kurulayın.

Siyah cam ocak nasıl temizlenir dediğinizde bu malzeme renginden dolayı üzerinde yanan yağları çok göstermediğinden lekeleri elinizle kontrol etmeniz gerekecektir. Bu yöntemlerle cam ocak temizleme ve ankastre ocak temizliği sırasında etkili sonuçlar alabilir, mutfağınıza bütünlük katan bu ocakları tertemiz ve lekesiz tutabilirsiniz.Ankastre Ocak Temizliği Nasıl Yapılır?

Ankastre ocak temizliğinde önemli bir unsur lekelere hızlı müdahale etmektir. Böylece ocağın sıcağıyla çıkarılması daha da zorlu hale gelmezler:

Ocağın üstüne dökülen malzemeleri nemli bir mikrofiber bezle alın.Ocağın sökülebilen parçaları eğer bulaşık makinesine atılabiliyorlarsa, temizliğini bu şekilde kolayca yapabilirsiniz.Krem temizleyiciler ocağınızı çizebilir. Bunun için mutfağa özel üretilmiş ve yüzeyleri çizmeyen, AlmaWin Organik Seramik ve Cam Ocak Temizleyici gibi spreyli bir ürünü kullanın.Ürünü soğumuş olan ocağa sıktıktan sonra süngerin sadece yumuşak tarafını kullanarak yüzeyi temizleyin.Sonrasında ıslak ve temiz bir mikrofiber bezle ocağınızın yüzeyini durulayın.

Bulaşık makinesine atmadığınız sökülebilen parçaları da elde yıkayabilir ya da kullandığınız spreyle temizleyebilirsiniz. Ancak ocağınızın iyi çalışması için bunları güzelce kurulamaya dikkat edin.


#camocaknasıltemizlenir #ankastreocaknasıltemizleniz #AlmaWin #OrganikSeramikveCamOcakTemizleyici

4 görüntüleme

+905523215657

©2002 by bodrumtekservis. Bir aracılık hizmetidir. Ayrıntılar için Lütfen Tıklayınız

  • Facebook
  • Instagram