Ara
  • Emeklimiralay

Yat ve Gemi Temizliği Nasıl Yapılır?

Yat ve gemi temizliği nasıl yapılır, sorusu çoğumuzun merak ettiği bir sorudur. Yatlar ve gemiler, yapıları itibariyle daha özel maddelerden yapılmış araçlardır. Özellikle bulunduğu ortam tuzlu deniz suyu olduğu için özel boyalar ve yapı malzemeleri kullanılır. Dolayısıyla temizlik faaliyeti de bir o kadar özel ve dikkatli olması gerekir. Normal deterjanlar ve temizlik yöntemleri ile gemilerde ve yatlarda temizlik yapılırsa; bu gemide yatlara zarar verebilir. Dolayısıyla uzman bir ekip tarafından özel madde ve malzemeler ile temizliklerinin yapılması gerekir.

Yatlar ve Gemiler Periyodik Olarak Temizlenmelidir

Yat ve gemi temizliği, bu araçların uzun bir süre sağlam kalması açısından oldukça önemlidir. Çünkü daima denizde bulunan bu araçlar tuzlu deniz suyu nedeniyle deformasyon yaşayabilir ve doğal olarak da dış yüzeylerinde ya da iç yüzeylerinde çürümeler  meydana gelebilir. Dolayısıyla yapılacak temizlik hizmeti sadece bu araçları temizlemek hedefiyle yapılan bir iş değildir. Temizliğin yanında aynı zamanda bu araçların çürümeye karşı korunması da sağlanmalıdır. Dolayısıyla hem iç temizlik hem de dış temizlik özel maddelerle ve bilgili temizlik personelleri ile yapılması gerekir. Bu sayede koruma ve temizlik bir arada sunulabilir.

Yat ve Gemilerde İç Yüzey Temizliği

Yat ve gemilerde temizlik nasıl olmalı denildiğinde akla ilk iç yüzey temizliği gelir. Bu araçlarda iç temizlik bir ev temizliği hassasiyeti ile yapılmalıdır. Ancak rastgele ev deterjanları kullanmak yanlış olacaktır. Bunun için öncelikle gemi ve yatın hangi maddelerden yapıldığını ve bu maddeleri için en iyi temizlik yöntemlerinin öğrenilmesi gerekir. Örneğin ahşap iç tasarıma sahiptir yat, ahşap temizleyici kimyasal deterjanlar ile temizlenmesi gerekir.

Yat ve Gemilerde Dış Yüzey Temizliği

Yat ve gemilerde yüzey temizliği ise daha nadir yapılan bir faaliyettir. Çünkü bir bütün diş yüzey temizliği ancak bu araçların karaya çıkması ile mümkündür. Dolayısıyla dış temizlik için yat ve gemiler karaya çıkartılmalıdır. Karaya çıkartıldıktan sonra yine yat ve gemiler özel maddelerle temizlenmesi gerekir. Bu sayede tuzlu suya en çok maruz kalan diş yüzeyin temizlenmesi ve korunması sağlanabilir. Eğer iç ve dış yüzey temizlemede yeterli bilgiye sahip değilseniz, sizlere bir temizlik firması olarak hizmet sunuyoruz. Bizlere ulaşarak yat ve gemilerinizi en doğru şekilde temizleyebilir ve çürümelerini engelleyebilirsiniz.

1 görüntüleme

+905523215657

©2002 by bodrumtekservis. Bir aracılık hizmetidir. Ayrıntılar için Lütfen Tıklayınız

  • Facebook
  • Instagram